Microtech - taktické OTF nože z najlepších materiálov

Kvalitné nože Microtech

História tejto americkej firmy sa začala písať v roku 1944 na Floride. Založil ju Tony Marfione, ktorého snom bolo vyrábať tie najlepšie nože na svete. Z maličkej firmy s dvoma zamestnancami (Tony a jeho manželka), sa behom pár rokov stala v USA renomovanou spoločnosťou na výrobu nožov a dnes patrí medzi elitu v tomto odvetví v celosvetovom merítku. Napriek tomu sa stáva, že veľa ľudí túto značku v našich končinách nepozná. Dôvod je jednoduchý. Nože Microtech nikdy neobetovali, ani nikdy neobetujú kvalitu, na úkor ceny, alebo kvantity. Každý ich kúsok je dokonalý a na jeho výrobu sú použité, len tie nakvalitnejšie materiály.

Microtech je americká firma každým kúskom a aj preto sa snažia pri výrobe používať len materiály made in USA. Preto je najviac ich nožov vyrobených z najkvalitnejšej americkej ocele CTS-204P, prípadne z CTS-XHP. Niekedy ale urobia aj výnimku a použijú materiály zo zahraničia, ale len preto, aby svojim zákazníkom mohli ponúknuť tie najlepšie alternatívy, napríklad v podobe ocelí  M390Elmax od firmy Bohler. Výroba týchto nožov samozrejme prebieha za pomoci najmodernejších prístrojov, no kompletované sú ručne. Kontrola kvality je extrémne prísna a nekompromisná. Veľa amerických nožiarov sa zhodlo na tom, že nože firmy Microtech sa vďaka svojej dokonalosti a precíznej výrobe natoľko približujú ručne vyrábaným nožom na zakázku, nakoľko je vôbec možné.

Microtech nože v našej ponuke na Knifestock

Nože Microtech sú naozaj špecifické a špičkovej kvality. Nie je žiadnym tajomstvom, akým smerom sa uberajú a ktorý segment trhu je pre nich cieľový.

Microtech HALO - Knifestock

Microtech HALO

 

Stačí sa pozrieť na ich dnes už ikonický model Microtech HALO. Takto, alebo veľmi podobne vyzerá väčšina ich nožov typu OTF (Out The Front). Ak tento pojem náhodou nepoznáte, jedná sa nôž, ktorého čepeľ po stlačení/posunutí poistky „vystrelí“ z prednej časti rukoväte. Nože tohto typu určite poznáte z rôznych akčných filmov. Ak by ste sa pozreli lepšie, zistili by ste, že vo viacerých filmoch boli použité práve nože Microtech.

V aktuálnej ponuke Microtechu z rady OTF nájdete obľúbené modely ako napríklad Ultratech, Troodon, Dirac, alebo ich posledný prírastok do rodiny, Scarab II. Zaujímavosťou je určite aj model Exocet, ktorý v sebe spája kompaktný OTF nôž a klip na bankovky. Všetky modely majú rukoväť z hliníka a čepele z už vyššie zmienených prémiových ocelí. Nech si už vyberiete ktorýkoľvek model, nepomýlite sa.

Microtech ULTRATECH knifestock
Microtech ULTRATECH
Microtech Troodon Knifestock
Microtech TROODON
Microtech DIRAC Knifestock
Microtech DIRAC
Microtech Scarab 2 Knifestock
Microtech SCARAB II
Microtech Exocet Knifestock
Microtech EXOCET

 

Z ponuky zatváracích nožov od Microtechu, sa s manuálnym otváraním vyrába momentálne len model Socom, ktorý je na trhu už od roku 1996. Samozrejmosťou je aj jeho automatické prevedenie. V tejto sérii nájdete ešte model L.U.D.T. a Hawk, ktorý Vám určite pripomenie svojim tvarom karambit.

Microtech Socom Manual Knifestock
Microtech DIRAC
Microtech LUDT Knifestock
Microtech LUDT
Microtech HAWK Knifestock
Microtech HAWK

 

Microtech nezabudol dokonca ani na priaznivcov pevných nožov a do ponuky zaradili modely Socom Alpha (aj v prevedení mini) a Arbiter. Ich ponuku pevných nožov uzatvára „zlá vecička“ pod názvom Jagdcommando. Aj keď sa Microtech nezameriava práve na pevné nože, v ničom nezaostávajú za svojimi preslávenými súrodencami z rady OTF.

Microtech SOCOM Alpha Knifestock
Microtech SOCOM ALPHA
Microtech Arbiter Knifestock
Microtech ARBITER
Microtech Jagdcommando Knifestock
Microtech JAGDCOMMANDO

Jedinečná ponuka na kúpu nožov Microtech

Sme hrdí, že sa nám podarilo značku Microtech dostať aj na Knifestock a ponúknuť Vám tieto výnimočné nože. Všetky nože od Microtechu sa za tie roky vyrábali v rôznych variantoch. Či už sa jedná o materiál čepele, farbu rukoväte, tvar čepele, alebo rôzne kozmetické úpravy. To znamená, že niektoré prevedenia týchto nožov, ktoré nájdete na internete už nemusia byť k dispozícii. O kvalite nožov tejto značky nemôže asi nikto pochybovať. Jedná sa naozaj o špičku aj medzi high end značkami a takýto nôž naozaj ocení nielen vášnivý zberateľ nožov, ale každý, kto si potrpí na kvalite bez kompromisov.

Všetky nože od značky Microtech nájdete tu.