Sebaobrana

(88)

V živote nastanú rôzne situácie, žiaľ aj tie nepríjemné, keď sa bojíme o vlastnú bezpečnosť alebo bezpečnosť niekoho nám blízkeho. Prostriedky na sebaobranu, ktoré sú bežne dostupné, ľahko sa prenášajú, sú spratné, bežne sa zmestia do vrecka, mnohé schováme aj v ruke, prípadne sa dajú prenášať na opasku, ich použitie je jednoduché a rýchle.

Práve rýchlosť použitia závisí od miesta uloženia, preto musia byť po ruke. Častou voľbou je obranný sprej - kaser s prúdovou tryskou alebo rozprašujúci - hmla, použiteľný voči ľuďom aj zvieratám. Na bezprostredný kontakt je vhodný elektrický paralyzér alebo aj elektrošok, oproti sprejom má výhodu, že sa dá použiť v uzatvorených priestoroch ako napríklad vchody domov alebo taxíky. Teleskopické obušky rôznych veľkostí sa väčšinou predávajú s puzdrom na opasok, prenášať sa však dajú aj vo vrecku.

Medzi kontaktné nástroje na obranu patrí aj Koga, Yawara, nenápadné taktické pero, pri ktorých je dobré naštudovať si použitie, aby sa dosiahol maximálny účinok. S každým obranným prostriedkom sa treba stotožniť a nacvičiť jeho použitie, v nebezpečných momentoch tak nezostaneme zaskočení. 

Cena:
2
190
88 produktov
Výrobcovia
Typ produktu
Objem
Hmotnosť
Priemer
Výška
Výkon
Funkcie
Nabíjateľné
LED svietidlo
Hmotnosť
Dĺžka
Farba
Materiál
Typ náplne
Funkcie
Hmotnosť
Dĺžka
Priemer
Dĺžka
Kalené
Farba
Filter produktov:
Fenix T5 taktické pero T5AL - KNIFESTOCK

Fenix T5 taktické pero T5AL

Posledné 3 kusy
26,00 € s DPH
24,90 €
Detail produktu