Blog

/ 34 príspevkov
Nože Kansept sa veľmi rýchlo stali jednou z najobľúbenejších značiek nielen medzi profesionálnymi používateľmi nožov, ale aj medzi nadšencami a zberateľmi po celom svete. Táto značka si získala renomé vďaka svojmu inovatívnemu prístupu a vysokokvalitným materiálom a musíme sa priznať, že medzi ich veľkých fanúšikov patríme aj my v Knifestock-u.
Táto značka je známa svojimi inovačnými prístupmi a jedinečným dizajnom, čo ju umiestňuje na popredné miesta v tomto segmente. Kunwu Knives sa odlišuje použitím prémiových materiálov, vrátane ocelí ako Elmax a Vanax, povrchových úprav DLC (Diamond-Like Carbon), ako aj karbónových, titánových a G-mascus rukovätí. Tieto materiály nielen zabezpečujú výnimočnú odolnosť a funkčnosť, ale aj estetickú príťažlivosť.
Ako fungujú a kedy a ako ich použiť
Poďme si predstaviť legendu ´skromnú´ výzorom a s ohromným výkonom !
LIGHT MY FIRE Sweden - Spoločnosť, ktorá vytvára produkty, ktoré nás znovu spájajú s prírodou, nech sme kdekoľvek. 
Britva je jedinečný nástroj, ktorý tvaroval históriu a strniská mužov celé doby. Od ostrých mušlí v praveku až po krásne a ostré kúsky súčasnosti, britvy sú našimi vernými spoločníkmi.
Leatherman Wave Plus - jeden z najpredávanejších multitoolov na trhu. A to právom!
Victorinox RangerGrip 79 je skvelým spoločníkom pre všetky životné situácie. Poďme si predstaviť tento jedinečný nástroj, ktorý predstavuje evolúciu klasického ´švajčiarskeho´ noža.
Sekera - od praveku až po súčasnosť je sekera mýtickým, praktickým a veľmi užitočným nástrojom. Poďme si o nich povedať trochu viac !
Mačeta je skvelý , univerzálny nástroj, ktorý je hojne využívaný po celom svete pre extrémne širokú škálu práce. 

SOG

SOG Specialty Knives vyrába celý rad nástrojov dostupných pre vojenský personál a  outdoorových používateľov.  Špecialisti na presadzovanie práva, armáda, poľovníci, outdooroví nadšenci, priemyselní profesionáli a milovníci každodenného nosenia nožov sa spoliehajú na SOG v tých najextrémnejších podmienkach. KnifeStock Vám ponúka tieto skvelé nástroje za excelentné ceny.  
V súčasnosti nie je veľa milovníkov nožov, ktorí by nepoznali spoločnosť CONDOR KNIFE AND TOOL. Od samého začiatku boli okamžite rozpoznateľné podľa ich ručne dokončeného vzhľadu, ktorý dodáva svojou technikou starého sveta atmosféru ešte viac zapuzdrenú použitím tradičnej uhlíkovej ocele na čepele, drevenými  rukoväťami a koženými puzdrami nekompromisnej kvality.
Kizer je špičkový čínsky výrobca kvalitných nožov, ktorý v roku 2013 spôsobil malú revolúciu vo výrobe a cenovej politike .
Slovo „santoku“ doslova znamená „tri cnosti“. Názov tohto noža bol zvolený tak, aby reprezentoval jeho tri hlavné použitia - rezanie, krájanie a sekanie
Nástroje, ktoré používate si prechádzajú nemalou záťažou a vedieť, ako sa o ne správne starať a brúsiť ich, je nevyhnutné pre uľahčenie vášho života, ako i pre rýchlejšie plnenie úloh a celkový úspech pri práci.
Americká firma UltiClip rozhodne nie je nováčik v oblasti puzdier na skryté nosenie. Viac ako desaťročné skúsenosti a inovatívny prístup priniesli na trh výnimočné spony na puzdrá, s ktorými vaše zbrane ostanú skryté aj pri každodennom nosení.
V priebehu rokov výrobcovia vreckových nožov neustále prichádzali s novými mechanizmami, ktoré by uľahčovali používanie ich produktov. Jednou z výziev, ktorá vzbudila investičného ducha mnohých inžinierov, bolo otváranie čepele jednou rukou.
Vedeli ste, že na zabalenie jednej fľaše vody sú potrebné 3 litre vody? Predstavte si, koľko vody ušetríte pomocou opakovane použiteľnej fľaše. A čo sa stane, keď si kávu vychutnáte opakovane v hrnčeku po dobu jedného roka?
Nosíte pri sebe nôž každý deň? Určite sme sa už viacerí dostali do situácie, keď sme potrebovali niečo odrezať alebo nakrájať, vtedy sa hodí mať jeden po ruke. Pozrieme sa bližšie na údržbu zatváracích nožov, konkrétne na mazanie ložísk. Správny postup totiž môže výrazne predĺžiť životnosť noža a zaručí, že bude spoľahlivo fungovať za každých podmienok.
Vysoko kvalitné baterky Fenix sú vyrobené nielen s vyšším svetelným tokom ako tradičné baterky, ale dajú sa použiť takmer v každej situácii. Najsilnejšie baterky sú odolné IP68, odolné proti nárazu a tepelným vplyvom.
Pri kúpe noža sa zvyknú zohľadňovať viaceré parametre, ako napríklad materiál ocele, dĺžka čepele, aké má nôž puzdro a podobne. Často sa však zabúda na dôležitú vec, ako je výbrus. Každý typ výbrusu má svoje silné a slabé stránky. V tomto článku sa Vám ich pokúsime čo najjednoduchšie zhrnúť.
Udržanie ostrosti je vždy podstatný faktor, keď chcete niečo kvalitne rezať. Preto je výzvou túto ostrosť zaručiť, aj v prípadoch, kedy nôž nosíte so sebou a používate ho pri práci.
Nože Microtech nikdy neobetovali, ani nikdy neobetujú kvalitu, na úkor ceny, alebo kvantity. Každý ich kúsok je dokonalý a na jeho výrobu sú použité, len tie nakvalitnejšie materiály.