Survival outdoorové vybavenie

(21)

Dnes, keď žijeme v pre-technizovanom svete, mnohí z nás radi trávia voľný čas v prírode. Každý pobyt vonku, krátky výlet alebo plánovaný dlhší pobyt či už v lete alebo zime, sa môže v okamihu zmeniť. Pokojné chvíle krásneho dňa a relaxu vystrieda zmena počasia, letná búrka, zimná fujavica alebo úraz - môže nás prekvapiť čokoľvek, človek sa odrazu ocitne v tiesni. Šťastie praje pripraveným, jedna vec je rozvaha, vedomosti a zručnosť, druhá vec je naša outdoorová výbava, ktorú máme so sebou - a práve tá je kľúčová ako zvládneme potiaže v prírode.

Prežitie v prírode závisí od niekoľkých faktorov - dostatok vody a jedla, teplo a sucho, prvá pomoc v prípade zranenia.

  • Na zbalenie použijeme dostatočne veľký ruksak, napríklad Mil-Tec ruksaky sú vo viacerých veľkostiach a farebných prevedeniach s MOLLE systémom.
  • Mať po ruke dobrý, pevný nôž je základ, pomôže nielen krájať jedlo, ale prereže rôzne materiály. Poslúži, ak bude potrebné založiť oheň, postaviť provizórny prístrešok, ale aj na obranu.
  • Na založenie ohňa, na prípravu jedla, na zahriatie a vysušenie oblečenia sa dajú použiť zápalky, zapaľovač, ale iba kresadlo zvládne založiť oheň aj v nepriaznivom počasí. Kresadlo Kupilka je spoľahlivé, tento fínsky výrobca má tiež v ponuke Kupilka riad a Kupilka príbory, odolné voči vode, pádom a pritom ľahké.
  • Je dobré mať pribalenú paracord šnúru, môže sa zísť pri stavbe prístrešku, pílku na konáre, píšťalku na privolanie pomoci, klasický kompas, ak sa nechceme spoliehať na moderné GPS, výborný je kompas Suunto.
  • Survival set na prežitie sa dá zakúpiť už naskladaný, ale pokojne si ho vieme zložiť aj sami, rovnako lekárničku Mil-Tec s núdzovým vybavením kúpime v puzdre s MOLLE systémom, čím ju vieme pripnúť na ruksak.
  • Hrubé odolné pončo Mil-Tec nás ochráni pred dažďom, schová našu výbavu alebo postavíme z neho prístrešok.
  • Vojenská poľná fľaša, turistická Kambukka fľaša, či termoska Stanley - nech zvolíme čokoľvek, je potrebné mať so sebou niečo na vodu, ktorú v prípade núdze naberieme z prameňa alebo potoka.
  • Pomoc nám poskytne praktický riad Stanley set camping v ktorom vodu prevaríme, aby bola nezávadná, uvaríme a zohrejeme jedlo. 
  • Nesmieme zabudnúť na svetlo - ručné baterky Fénix alebo Olight majú skvelý výkon, sú spratné a odolné, Fénix čelovka a čelovka Petzl sú vytvorené práve na takéto účely, na situácie, kedy potrebujeme mať voľné ruky. 

Nech sa už chystáme na prežitie v extrémnych podmienkach, zálesáctvo - Bushcraft, akýkoľvek outdoorový pobyt - správna výbava nám pomôže zvládnuť nečakané situácie.

Cena:
4
299
21 produktov
Výrobcovia
Typ produktu
Púzdro
Typ sekery
Hmotnosť
Celková dĺžka
Hrúbka hlavy sekery
Materiál čepele
Materiál rukoväte
Materiál púzdra
Dĺžka čepele
Celková dĺžka
Hrúbka čepele
Hmotnosť s púzdrom
Hmotnosť
Typ čepele
Využitie
Typ noža
Farba
Filter produktov:
Böker Plus TOMAHOOK 09BO110 - KNIFESTOCK

Böker Plus TOMAHOOK 09BO110

Posledné 4 kusy
154,00 € s DPH
153,00 €
Detail produktu
CRKT EAT'N TOOL® SILVER CR-9100C - KNIFESTOCK

CRKT EAT'N TOOL® SILVER CR-9100C

Posledný kus na sklade
8,00 € s DPH
6,64 €
Detail produktu