KA-BAR

KA-BAR

Americká spoločnosť KA - BAR vyrába nože už desaťročia, sú dobre známe nielen v USA ale na celom svete. Do povedomia sa dostali ako nože vyrobené pre armádu USA, bojový nôž USMC mali vo výzbroji jednotky námornej pechoty, počas druhej svetovej vojny ním bolo vyzbrojené námorníctvo. Neskôr ich armáda používala v konfliktoch vo Vietname, v Kórei, v Iraku, v podstate sú stále výbavou vojakov.

KA - BAR nože sú húževnaté, práve v teréne a na bojovom poli je potrebné mať spoľahlivý a odolný nôž, výborne padnú do ruky, nešmýkajú sa, výrazná záštita chráni ruku pred zošmyknutim sa na čepeľ. Čepeľ môže byť vyrobená z ocele 1095, 440 A, D2, pričom bojové nože majú čepeľ černenú a na rukoväť býva použitý materiál micarta, pásky kože, drevo, termoplastický polymér - kratón. Niektoré modely majú tupé zakončenie na rúčke, čo sa dá použiť ako kladivo, tak sa nôž stáva multifunkčnejším.

Puzdro na bezpečné prenášanie je podľa konkrétneho modelu kožené, plastové, nylonové, pripevniť sa dá na opasok, niektoré puzdrá majú otvory a tak sa dajú pripevniť na MOLLE systém. Okrem pevných nožov sú v ponuke aj zatváracie nože KA - BAR určené ako taktické nože, ale aj pre bežného spotrebiteľa.

V súčasnosti sú nože  KA - BAR vyrábané na vojenské a taktické účely, rovnako sú ponúkané na civilnom trhu, využiť ich možno pri táborení, poľovníctve, pri práci

Cena:
8
161
54 produktov
Výrobcovia
Materiál čepele
Materiál rukoväte
Materiál púzdra
Dĺžka čepele
5 cm
24.2 cm
Celková dĺžka
9.7 cm
23.75 cm
Dĺžka rukoväte
10.63 cm
14.37 cm
Dĺžka zloženého noža
8.7 cm
14.6 cm
Hrúbka čepele
2 mm
4 mm
Hmotnosť
35 g
190 g
Typ čepele
Využitie
Jednoručné otváranie
Typ noža
Typ otvárania
Spona
Povrchová úprava čepele
Možnosť gravírovania
Krajina pôvodu
Farba
Filter produktov:
KA-BAR Dozier Foding Hunter Black 4062 - KNIFESTOCK

KA-BAR Dozier Foding Hunter Black 4062

Posledný kus na sklade
30,00 € s DPH
27,90 €
Detail produktu
KA-BAR Combat Kukri 1280 - KNIFESTOCK

KA-BAR Combat Kukri 1280

4 - 8 týždňov
111,00 € s DPH
99,00 €
Detail produktu