KA-BAR

KA-BAR

Americká spoločnosť KA - BAR vyrába nože už desaťročia, sú dobre známe nielen v USA ale na celom svete. Do povedomia sa dostali ako nože vyrobené pre armádu USA, bojový nôž USMC mali vo výzbroji jednotky námornej pechoty, počas druhej svetovej vojny ním bolo vyzbrojené námorníctvo. Neskôr ich armáda používala v konfliktoch vo Vietname, v Kórei, v Iraku, v podstate sú stále výbavou vojakov.

KA - BAR nože sú húževnaté, práve v teréne a na bojovom poli je potrebné mať spoľahlivý a odolný nôž, výborne padnú do ruky, nešmýkajú sa, výrazná záštita chráni ruku pred zošmyknutim sa na čepeľ. Čepeľ môže byť vyrobená z ocele 1095, 440 A, D2, pričom bojové nože majú čepeľ černenú a na rukoväť býva použitý materiál micarta, pásky kože, drevo, termoplastický polymér - kratón. Niektoré modely majú tupé zakončenie na rúčke, čo sa dá použiť ako kladivo, tak sa nôž stáva multifunkčnejším.

Puzdro na bezpečné prenášanie je podľa konkrétneho modelu kožené, plastové, nylonové, pripevniť sa dá na opasok, niektoré puzdrá majú otvory a tak sa dajú pripevniť na MOLLE systém. Okrem pevných nožov sú v ponuke aj zatváracie nože KA - BAR určené ako taktické nože, ale aj pre bežného spotrebiteľa.

V súčasnosti sú nože  KA - BAR vyrábané na vojenské a taktické účely, rovnako sú ponúkané na civilnom trhu, využiť ich možno pri táborení, poľovníctve, pri práci

Cena:
8
140
46 produktov
Výrobcovia
Materiál čepele
Materiál rukoväte
Poistka
Púzdro
Materiál púzdra
Dĺžka čepele
4.2 cm
23.8 cm
Celková dĺžka
9.2 cm
37.3 cm
Hrúbka čepele
2 mm
6.6 mm
Hmotnosť
17 g
490 g
Využitie
Jednoručné otváranie
Typ noža
Typ otvárania
Spona
Krajina pôvodu
Farba
Filter produktov:
KA-BAR Combat Kukri 1280 - KNIFESTOCK

KA-BAR Combat Kukri 1280

Na objednávku
111,00 € s DPH
99,00 €
Detail produktu