Hubárske nože

(8)

Hubárčenie je vášeň, ktorej výsledkom je chutná praženica alebo vysušené huby na celú zimu. Či sa zaoberáme zberom intenzívnejšie alebo len rekreačne, okrem košíka na ukladanie húb je potrebný aj nôž. Samozrejme, použiť sa dá akýkoľvek nôž, ktorý je práve po ruke, ale ten pravý hubársky nôž vďaka tvaru čepele a kefke dodá zberu šmrnc a navyše kefkou huby huby očistíme, čím sa práca doma pri spracovaní skráti.

Hubársky nôž má mierne zahnutú čepeľ väčšinou z nehrdzavejúcej ocele, čo je výhodnejšie, keďže čepeľ bude prichádzať do kontaktu s vlhkosťou. Francúzsky Opinel vytvoril hubársky nôž vyrobený zo švédskej ocele a bukového dreva na rúčke, ktorá je zakončená kefkou zo srsti diviaka, tak ako všetky nože Opinel aj tento je zaistený poistkou viroblock.

Taliansky Fox ponúka nôž na huby z kvalitnej ocele a rukoväťou z exotického dreva, v podobnom dizajne nájdeme hubársky nôž od výrobcu Herbertz. Priaznivci pevných nožov ocenia kompaktný hubársky nôž od fínskeho výrobcu Marttiiny s plastovou žltou rúčkou. Niektoré nože majú vo výbave puzdro na prenášanie, retiazku alebo karabínku na zavesenie.

Cena:
11
42
8 produktov
Výrobcovia
Materiál čepele
Materiál rukoväte
Poistka
Materiál púzdra
Dĺžka čepele
5.6 cm
8 cm
Celková dĺžka
18 cm
20.5 cm
Dĺžka rukoväte
8.9 cm
13.5 cm
Dĺžka zloženého noža
Hrúbka čepele
1.7 mm
3 mm
Výška čepele
Hmotnosť
43 g
120 g
Typ čepele
Využitie
Jednoručné otváranie
Typ noža
Typ otvárania
Spona
Uhol brúsenia
Povrchová úprava čepele
Možnosť gravírovania
Krajina pôvodu
Farba
Pravák - Ľavák
Obsah balenia
Filter produktov: