ANV Knives

ANV Knives

   
Čo je odvaha bez činu? Čo je múdrosť bez činov? Čo je to láskavosť bez činov? Čo je vôľa bez činu? Všade je toľko slov, viet a fráz. Náš svet je plný slov, každý má svoj názor a oznamuje ho svetu.
Ale kde sú činy? Čo z nás zostalo? Budú to slová? Alebo skôr činy, skutky? Bude to postavený dom, počaté dieťa, zasadený strom? Alebo to bude množstvo výhovoriek a ospravedlnení, prečo som nemohol, nechcel, nemohol, nechcel, neodvážil sa, radšej neriskoval...?
Činy - to je to, na čom záleží! Činnosti, od tých najobyčajnejších, ako je kŕmenie dieťaťa, až po stavbu raketoplánu. Náš svet sa skladá z činov. Záleží na nich! Činy, veci, ktoré robíme a nerobíme. Činy, ktoré sú spontánne, a tie, ktoré sú dávno rozhodnuté. Všedné i nevšedné, obávané i radostné.
Čím by boli naši predkovia, ak nie činmi? Čo je naša rodina, náš národ, ak nie skutky? Činy robia človeka, činy sú jeho podstatou. Sme výsledkom skutkov, práce, rozhodnutí a činov našich predkov. A skutky nás s nimi spájajú. Činy a skutky sú dôležité!
Je však na nás, aby sme si vybrali, ktoré to budú. Veď sme obdarení slobodnou vôľou! A je na nás, aby sme si dobre vybrali, aby sme si vybrali skutky a dobré činy. Vybrali si cestu Ábela, nie Kaina. Rozhodli sa dnes a tu, pre odvahu alebo zbabelosť, pre dobro alebo zlo.
A naše činy sú naším venom, ktoré odovzdávame svojim potomkom, svojim blízkym. Vezmú nám ich. Nebudú si pamätať naše slová, naše slová. Budú si pamätať naše činy.
Činy, nie slová - ACTA NON VERBA

Cena:
5
2053
83 produktov
Výrobcovia
Typ produktu
Materiál čepele
Materiál rukoväte
Poistka
Materiál púzdra
Dĺžka čepele
6.8 cm
19 cm
Celková dĺžka
16.5 cm
34 cm
Dĺžka rukoväte
Dĺžka zloženého noža
Hrúbka čepele
3 mm
35 mm
Hmotnosť s púzdrom
Hmotnosť
62 g
377 g
Typ čepele
Využitie
Jednoručné otváranie
Typ noža
Typ otvárania
Spona
Kompatibilita MOLLE
Povrchová úprava čepele
Možnosť gravírovania
Krajina pôvodu
Farba
Pravák - Ľavák
Filter produktov: