ANV Knives

ANV Knives

   
Čo je odvaha bez činu? Čo je múdrosť bez činov? Čo je to láskavosť bez činov? Čo je vôľa bez činu? Všade je toľko slov, viet a fráz. Náš svet je plný slov, každý má svoj názor a oznamuje ho svetu.
Ale kde sú činy? Čo z nás zostalo? Budú to slová? Alebo skôr činy, skutky? Bude to postavený dom, počaté dieťa, zasadený strom? Alebo to bude množstvo výhovoriek a ospravedlnení, prečo som nemohol, nechcel, nemohol, nechcel, neodvážil sa, radšej neriskoval...?
Činy - to je to, na čom záleží! Činnosti, od tých najobyčajnejších, ako je kŕmenie dieťaťa, až po stavbu raketoplánu. Náš svet sa skladá z činov. Záleží na nich! Činy, veci, ktoré robíme a nerobíme. Činy, ktoré sú spontánne, a tie, ktoré sú dávno rozhodnuté. Všedné i nevšedné, obávané i radostné.
Čím by boli naši predkovia, ak nie činmi? Čo je naša rodina, náš národ, ak nie skutky? Činy robia človeka, činy sú jeho podstatou. Sme výsledkom skutkov, práce, rozhodnutí a činov našich predkov. A skutky nás s nimi spájajú. Činy a skutky sú dôležité!
Je však na nás, aby sme si vybrali, ktoré to budú. Veď sme obdarení slobodnou vôľou! A je na nás, aby sme si dobre vybrali, aby sme si vybrali skutky a dobré činy. Vybrali si cestu Ábela, nie Kaina. Rozhodli sa dnes a tu, pre odvahu alebo zbabelosť, pre dobro alebo zlo.
A naše činy sú naším venom, ktoré odovzdávame svojim potomkom, svojim blízkym. Vezmú nám ich. Nebudú si pamätať naše slová, naše slová. Budú si pamätať naše činy.
Činy, nie slová - ACTA NON VERBA

Cena:
6
380
71 produktov
Výrobcovia
Typ produktu
Materiál čepele
Materiál rukoväte
Poistka
Materiál púzdra
Dĺžka čepele
7.5 cm
88 cm
Celková dĺžka
18.5 cm
34 cm
Dĺžka rukoväte
Hrúbka čepele
3 mm
35 mm
Hmotnosť s púzdrom
Hmotnosť
62 g
377 g
Typ čepele
Využitie
Jednoručné otváranie
Typ noža
Typ otvárania
Spona
Kompatibilita MOLLE
Povrchová úprava čepele
Možnosť gravírovania
Krajina pôvodu
Farba
Pravák - Ľavák
Filter produktov: