Prečo potrebujete ostrý nôž?

Ostré nože sú efektívnejšie

Ostré nože sú pri práci v kuchyni omnoho efektívnejšie. Ľahko nimi nakrájate mäso, zeleninu, ovocie, pečivo a akékoľvek iné jedlo, bez toho aby ste sa zapotili a unavili. Výhoda takýchto nožov tkvie aj v šetrení vášho času. Príprava a servírovanie jedla ide oveľa rýchlejšie. Ak si chcete vyskúšať, aké ostré sú vaše nože, spravte si cibuľový test. Cibuľu začnite normálne krájať, v prípade, ak má nôž ťažkosti prerezať cibuľu, je potrebné váš nôž nabrúsiť. Nenabrúsený nôž môže mať problémy s krájaním kvôli tomu, že cibuľa je klzká a jej jednotlivé vrstvy sú tenké.

work sharp bruska na noze knifestock

Ostré nože sú bezpečné

Ostrejšie nože sú v skutočnosti bezpečnejšie! Samozrejme, že nože nie sú žiadne hračky pre zábavu. Ostré nože vám v kuchyni nielenže urýchlia prácu, ale hrozí oveľa menšie riziko poranenia sa. Prečo? Väčšina nehôd s nožom sa môže stať i kvôli jeho nedostatočnej ostrosti. Môže sa napríklad pošmyknúť z miesta, ktoré mal prekrojiť a tým vám hrozí poranenie ruky či prstov. Nehoda sa môže stať aj pri krájaní produktov, na ktoré nie je určený konkrétny typ noža. Ostrý nôž vám zaručí, že vaše krájanie bude presne také, aké ste očakávali a predídete neželaným nehodám.

work sharp profesionalna bruska na noze knifestock

Ostrenie vášho noža nie je drahé a je to ľahké

Niektorí ľudia si myslia, že správne nabrúsiť nôž dokáže iba skúsený kuchár alebo profesionál. V dnešnej dobe je to však úplne zbytočná obava. Stačí vám v kuchyni mať elektrickú brúsku WORK SHARP CULINARY E5. Táto úžasná vecička ušetrí váš čas i prácu. Ľahko sa ovláda – stačí jeden klik a nôž máte za chvíľočku ostrý ako britva. Stal sa neoddeliteľnou súčasťou mnohých domácností. Pozrite si video ako správne nabrúsiť nôž pomocou brúsky WORK SHARP CULINARY E5.

worksharp elektricka bruska na noze knifestock