Oblečenie a Obuv

(730)

Nehľadiac na ročné obdobie, pri pobyte v prírode je potrebné zvoliť vhodný typ oblečenia a obuvi na danú činnosť. Výberom správneho oblečenia nás náhla zmena počasia nezastihne nepripravených a udrží naše pohodlie, funkčnosť a komfort. Základom je ostať v suchu a teple.

Vojenské oblečenie, maskáčové oblečenie, oblečenie s kamuflážou využívajú často ľudia pri potulkách prírodou, či sú to krátke vychádzky alebo táborenie, vyznávači hry paintball a airsoft, samozrejme lovci a tiež rybári. Práve na túto činnosť sú vhodné rôzne jednofarebné a maskáčové bundy a mikiny, vetru odolné bundy s teplou podšívkou, ktorá sa dá odopnúť, maskáčové nohavice aj maskáčové kraťasy a šortky, vesty taktické aj vesty lovecké. Nikdy nezaškodí pribaliť si do batohu náhradné tričko, zvoliť si môžeme maskáčové tričká vo viacerých kamuflážových vzoroch. Za pozornosť stojí aj v súčasnosti veľmi obľúbené ruské tričko. Podľa ročného obdobia volíme buď tielko, tričko s krátkym rukávom, v chladnom období tričko s dlhým rukávom, prípadne termoprádlo. Pred slnkom nás ochráni šiltovka, šatka, multifunkčná šatka, klobúk, v zime zase teplá čiapka, kukla alebo tak trochu retro baranica.

Poľovníkov v tuhej zime na posede zahrejú lovecké rukavice, v ponuke sú aj taktické rukavice. Militantne zameraní jedinci vyhľadávajú armádne oblečenie aj uniformy, taktické oblečenie pre profesionálnu činnosť. Maskovací komplet takzvaný Hejkal schová poľovníka, profesionálneho vojaka, či hráča paintballu. Náhly dážď nás neprekvapí ak máme pribalené pončo - to naše je odolné voči roztrhnutiu, viacúčelové, schová výbavu a dá sa z neho spraviť prístrešok.

Ponúkame aj širokú škálu armádneho oblečenia, taktické oblečenie, oblečenie pre poľovníkov, oblečenie pre rybárov, pánske oblečenie, dámske oblečenie a oblečenie pre deti. V značkách sú zastúpené Mil-Tec, Alpha Industries, Böker, Clawgear, Geoff Anderson, Fufajka - zvučné značky s dlhoročnou tradíciou a vysokou kvalitou. Práve Mil-Tec oblečenie je dostatočne odolné, nevyžaduje špeciálnu údržbu a má dlhú životnosť, no zároveň je cenovo prijateľné, čo ho radí medzi najobľúbenejšie outdoorové oblečenie.

Outdoorová obuv do exponovaných terénov, ferratový terén, horolezectvo, bežná turistika. V dnešnej dobe sa výroba sústreďuje nielen na civilný trh, ale aj silové zložky v mnohých krajinách používajú práve nemeckú obuv Lowa. Keďže armáda kladie vysoké nároky na výstroj, tieto vojenské topánky spĺňajú vysoko nastavené kritériá, nohu držia pevne, sú ľahké, priedušné, ohybné, nepremokavé, určené na aktívny pohyb. Vyrábané sú vo viacerých modeloch ako polovičné, členkové, vysoké, v rôznych farbách. Materiál použitý pri výrobe je z kvalitnej kože, hydrofóbneho semišu, moderných syntetických materiálov, cordury, gore - texu. Vstrekovanú vulkalizačnú podrážku Monowrap ako prví použili práve vo výrobe Lowa. Vďaka kvalitnému obuvníckemu priemyslu sa tento proces vstrekovanej podrážky od roku 2010 presunul na Slovensko. Obuv Lowa je odolná voči vode, chladu, je pohodlná aj pri dlhodobom nosení, vhodná na aktívny pohyb ako obuv taktická, obuv pre políciu, armádna obuv. Ocenia ju hráči airsoftu a paintbollu, všeobecne pri bežných potulkách lesom.

Cena:
0
199
625 produktov
Výrobcovia
Filter produktov: